Тотальний розгін! Зеленський не стерпів – важливе рішення, все для народу. Робота йде – браво!

Президент Зеленський: Що робити далі? Сценарій «Знайти« свого »виборця і «подружитися »з ним». Здавалося б, простий і навіть банальний сценарій. Але не у випадку з електоратом Володимира Зеленського та партії «Слуга народу», пише політолог Володимир Фесенко.

Справа в тому, що електорат Зеленського і його партії сформувався ситуативно під час президентських і парламентських виборів 2019 року. Соціологічні дослідження показують, що цей електорат був дуже неоднорідним і ідеологічно еклектичним.

Серед прихильників Зеленського були і люди з патріотичними поглядами, і прихильники примирення з Росією, прихильники ліберальних реформ і прозахідного зовнішньополітичного курсу, і люди з популістськими поглядами, а також критики «зовнішнього управління». Абсолютну більшість прихильників Володимира Зеленського об’єднувало критичне ставлення до «старих (традиційних) політичних еліт», особливо до Петра Порошенка, і позитивне ставлення до Володимира Зеленського (або його сприйняття як прийнятної альтернативи «старим політичним елітам»).

Власне, реальне ядро ​​електорату Президента Зеленського (найбільш стійкі і послідовні його прихильники) формується тільки зараз, після того як пройшли мінімум дві хвилі розчарування в новому Президентові. За даними соцопитувань помітно, що серед прихильників нинішнього глави держави переважають молоді люди (до 30 років, і у віці 30-39 років) і представники покоління, до якого належить сам Володимир Зеленський.

Вони менш політизовані, але ідеологічно вони також різнорідні. Під цей електорат можна підлаштовуватися стилістично, але дуже непросто вибрати політичну лінію, яка б відповідала очікуванням цих людей. Дещо спрощуючи, можна сказати, що під такий еклектичний електорат і політика повинна бути кілька еклектичною.

Проте, для президентської команди справді є велика потреба в ретельному і глибокому аналізі електорату Зеленського, перш за все в розумінні його ядра, політичних очікувань, інформаційних переваг і особливостей політичної поведінки найбільш послідовних прихильників Володимира Зеленського. Окремий об’єкт аналізу – що коливаються виборці, які не мають негативних установок по відношенню до Президента Зеленському, але є прояви критичних оцінок окремих його дій і рішень.

Це потенційні прихильники, за яких можна боротися. І треба аналізувати, яким чином домогтися їх симпатій. Це дуже непроста робота, на рівні аналітичного мистецтва. Але якщо вона буде успішною, тоді і на політичні рейтинги глави держави і його партії можна буде впливати цілеспрямовано.

Однак зауважу, що справжній лідер веде за собою свій електорат, а не підлаштовується під мінливі настрої виборців. Про це політичному постулатові також не варто забувати.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *