Терміново! Медведчука зажали – літак вилетів, соратників злили. До Ростова – покинули країну!

Журналісти російської “Нової газети” повідомили, що народні депутати України Тарас Козак і Ренат Кузьмін, що входять в керівництво проросійської партії “Опозиційна платформа – За життя” (“ОПЗЖ”) використовували російські паспорти для польотів до Росії.

Про те, що верхівка партії “ОПЗЖ”, включаючи її лідера Віктора Медведчука, відвідувала Росію всі роки конфлікту в Донбасі, починаючи з 2015 року, неодноразово повідомляли розслідувачі програми “Схеми”. Медведчук дійсно мав мандат на польоти в Росію (навіть коли авіасполучення між двома країнами було закрито) і вів переговори з Кремлем. В рамках “нормандського формату” він мав статус посередника між Москвою і Києвом в переговорах про звільнення тисяч українських полонених.

За даними “Нової газети”, Кузьмін, заступник генпрокурора України при Януковичі, – рекордсмен за кількістю польотів до Росії, включаючи польоти в анексований Крим. З 2015-го по 2019 рік він переміщався по повітряному маршруті Москва – Сімферополь – Москва (іноді Санкт-Петербург – Сімферополь) близько 240 разів.

У вересні 2019 року, вже маючи мандат депутата Верховної Ради, Кузьмін двічі злітав до кримського Сімферополя з Москви з порушенням законодавства України. Журналісти “Нової газети” також стверджують, що Кузьмін літав з Росії в треті країни, такі як Гонконг або Домінікана з паспортом номер 88*69: за кількістю цифр він відповідає російському закордонному паспорту.

Тарас Козак, депутат Ради від “ОПЗЖ”, номінальний власник заблокованих в Україні трьох телеканалів, а також квартири в центрі Москви, також 24 січня 2020 року використовував для польоту з російського Ростова в молдавський Кишинів паспорт з номером 7585, який відповідає формату російського закордонного паспорта.

До останнього часу Козак літав в основному за українським паспортом – в Лондон, Болонью, Франкфурт-на-Майні, Ніццу, Відень, Афіни, Женеву, Белград, Стамбул або Дубай.

Джерело “Нової газети” в українських спецслужбах говорить також про наявність російського паспорта номер 75*67 у підприємиці Наталії Лавренюк, яку медіа називають цивільною дружиною Тараса Козака. Саме цей документ вона пред’являла при польотах з Москви до Сімферополя, Мінськ, Анапу, Дубай, Стамбул, Лейтре в Папуа – Новій Гвінеї, а також в Ростов.

Козак і Кузьмін не коментували інформацію про наявність у них російських паспортів. Однак раніше про те, що у Козака є громадянство РФ, повідомляв українським ЗМІ політолог Тарас Березовець:

“Я чув з ряду джерел про те, що у Козака є російський паспорт. Це інформація, природно, непідтверджена. Росія ніколи цих фактів не визнає, навіть якщо робити офіційний запит в МВС РФ. Але що у Козака є російське громадянство, так, ці чутки циркулюють досить давно “, – заявляв він.

Віктор Медведчук в розмові з BBC заперечував наявність у нього російського громадянства і говорив, що він “громадянин України”, але підкреслював, що російський паспорт йому “за 15 хвилин видадуть, якщо треба”. У лютому 2021 року Рада національної безпеки і оборони України наклала санкції на майно Медведчука і його дружини Оксани Марченко: політика звинуватили у фінансуванні тероризму.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *