Терміново! Медведчук все – догрався! Зеленський добив: кум не врятує, рішення немає

Рішення РНБО про санкції стосовно Тараса Козака та усі наслідки, які воно за собою потягнуло, стало сюрпризом як для України, так і для Кремля. Ба більше, президент Росії Володимир Путін зараз нічим не може допомогти своєму куму Віктору Медведчуку. Це пояснюється зокрема тим, що таким слабким Путін ніколи не був і нове покоління росіян його вже не сприймає. Такими думками поділився в ефірі Апостроф TV дипломат, політик і громадський діяч Василь Філіпчук.

“Кремль переживає далеко не найкращий момент у своїй історії. В Росії відчувається втома від Путіна, неефективність тамтешнього режиму. Виросло суспільство, для якого Путін сприймається десь так, як для старшого покоління сприймався Брежнєв. Для частини російського суспільства Путін – це той, хто навів порядок у країні після складних 90-х років, хто є для них гарантією того, що не буде повернення у темні 90-ті.

Незважаючи на це, для молодого російського суспільства Путін – це людина вчорашнього дня, яка призвела до санкцій і закриття Росії від світу. Тому що зробити з цією втомою від Путіна – це, на мою думку, основне питання, яким зараз займаються в Кремлі”, – заявив політик.

Філіпчук додає, що Медведчук своїм прямим каналом комунікації з президентом Путіним викликав чимале роздратування на рівні керівників силових відомств. Тому не дивно, що досі немає прямих свідчень підтримки Медведчука. Але це не означає, що цього не буде.

Зараз, для Путіна основним є завдання знаходження такого рішення, що з одного боку покаже його силу, а з іншого не спровокує нових небажаних наслідків.

“Я думаю, що рішення, яким реагувати, у них немає. Ми його зможемо побачити у кращому разі за 2-3 тижні. Найімовірніше воно буде відкладене в часі. Воно буде достатньо чітке і зрозуміле для російського суспільства, що Путін дав відповідь. Але, з іншого боку, воно не буде виходити за рамки якихось не надто радикальних дій,” – додає Філіпчук.

Також політик не розглядає можливості прямого вторгнення на лінії розмежування на Донбасі. Також малоймовірними є якісь дії навколи Криму, адже ситуація там не настільки критична.

“Вочевидь, вони зараз обмірковують асиметричну реакцію. Якою буде ця асиметрична реакція, ми можемо тільки фантазувати. Це може бути будь-що”, – припускає Філіпчук.

Також дипломат зачепив тему мінських домовленостей. Він твердить, що сторони підштовхуватимуть одна одну до виходу з Мінська. Однак, таке рішення буде рівносильне самогубству.

“Мінськ – це не просто політичний документ, а резолюція Ради безпеки ООН. Будь-хто, хто візьме на себе відповідальність за руйнацію Мінська, буде у величезному програші. Це такий корсет, у якому всі вимушені залишатися настільки довго, наскільки зможуть”, – зазначає Філіпчук.

Водночас, він не виключає ймовірність появи якихось записів, “які завдадуть тим, хто стояв за рішенням РНБО, такого удару, після якого їм буде зовсім не до пана Медведчука чи його каналів”.

Існує думка, що санкції були введені за прямою вказівкою США, однак дипломат це спростовує. Мовляв, таке твердження іде всупереч усьому, що дипломату відомо про міжнародні відносини.

“Я не уявляю за жодних умов, щоб держсекретар США чи навіть тимчасово повірений сказав: “Пане Кулебо, вимикайте трійку каналів Медведчука”. Офіційні особи несуть відповідальність за кожне своє слово, і мають діяти лише відповідно до тих норм, завдань і директив, які в них є. Я не уявляю, щоб в директивах американських дипломатів було щось на кшталт “введіть санкції проти українських каналів”, – підсумовує дипломат.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *